Sprawdzanie szczelności instalacji gazowych – usługi kominiarskie

Sprawdzanie szczelności instalacji gazowych – usługi kominiarskie
Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, kamienicy, czy mieszkaniu wszystkim nam potrzebne są usługi kominiarskie, z których korzystamy regularnie. Właśnie dlatego dobry kominiarz to w dzisiejszych czasach bardzo ceniony specjalista odpowiedzialny nie tylko za czyszczenie komina, ale również za sprawdzenie instalacji gazowej, czy poprawne zamontowania pieca odpowiadającego za ogrzewanie naszego domu.
Sprawdzanie szczelności instalacji gazowej dokonywane jest każdego roku. W przypadku dużych osiedli mieszkaniowych często kominiarza do tego zadania zatrudniają spółdzielnie, w przypadku domów jednorodzinnych odpowiedzialna za to jest gminna, a czasem sami mieszkańcy.
Usługi kominiarskie to również sprawdzanie szczelności instalacji gazowej
Na czym polega sprawdzanie szczelności instalacji gazowej? Kominiarz ze specjalnym czujnikiem ustawionym na wykrywanie gazu ziemnego sprawdza kolejno wszystkie palniki na kuchence i piekarnik. Następnie przechodzi do zaworów w kuchni i do zaworu głównego. Jeżeli w domu mamy ogrzewanie gazowe, to kominiarz ma za zadanie sprawdzić również tamtą instalację. Po wykonaniu zlecenia kominiarz wypisuje specjalne zaświadczenie, które następnie trafi do spółdzielni, bądź innej odpowiedzialnej za przetrzymywanie takich zaświadczeń instytucji. Dokument ten jest istotny z punktu widzenia ubezpieczenia, czy gwarancji na używane w naszym domu urządzenia. Na koniec fachowiec pyta jeszcze o inne usługi kominiarskie, które są wykonywane cyklicznie, a zostawia swoją ofertę i wychodzi, aby ponownie wrócić w ciągu następnego roku.
Czyszczenie komina – usługi kominiarskie
Usługi kominiarskie to bardzo rozbudowana lista zadań, na której szczycie od lat znajduje się czyszczenie komina, czyli usługa tak bardzo kojarzona z zawodem kominiarza. Dziś postaramy sobie opowiedzieć na czym polega i jak przebiega czyszczenie komina w domu jednorodzinnym.
Przyjęło się, że są dwa powody decydujące o tym, że dzwonimy do kominiarza i zlecamy mu czyszczenie komina w naszym domu. Jednym z nich jest awaria systemu odprowadzającego dym, nazywana również niedrożnością, a drugim jest okresowe sprawdzanie systemu, na które z roku na rok decyduje się coraz większa liczba ludzi.
Usługi kominiarskie w trosce o bezpieczeństwo.


Zarówno jeden, jak i drugi powód jest tak samo dobry i ma na celu dbać o nasze bezpieczeństwo. Czysty i drożny komin to mniejsza szansa na pożar, czy zaczadzenie we własnym domu. Kominiarz może rozpocząć czyszczenie zarówno od strony dachu, jak i od pieca. Wszystko zależy od tego z jakimi zanieczyszczeniami mam do czynienia. Jeżeli w kominie powstał zator to praca najprawdopodobniej rozpocznie się na dachu od usunięcia przeszkody metalową kulą na linie. Natomiast jeżeli kominiarz ma za zadaniem przeczyścić cały szyb wtedy swoją pracą może rozpocząć od drugiej strony i wyciorem usunąć nadmiar sadzy i substancji, które osiadły na wewnętrznych ścianach komina. Niezależnie od tego, z którym problemem mamy do czynienia to kominiarza czeka długo i wyczerpująca praca, a jeśli dobrze ją wykona i klient będzie zadowolony wtedy kominiarz może liczyć na częstsze usługi kominiarskie pod danym adresem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jakich narzędzi używa w pracy kominiarz – usługi kominiarskie